Sitemizde toplam 89 film bulunmaktadır.

Düttürü Dünya izle

FİLM BİLGİLERİ

Uyarı! Filmin içinden de bilgiler içerir. Filmi izleyecekseniz film heyecanınızın kaçmaması için izledikten sonra göz atmanız tavsiye edilir.

Mehmet, Ankara’da, gece vakitleri pavyonda klarnet çalarak geçimini sağlamaktadır. Akşamları işine gitmekte, sabahın erken vakitlerinde bir gecekondu mahallesindeki evine geri dönmektedir. Mehmet’in eşi, lisede eğitim gören kızı, özürlü oğlu ve küçük kızı ile yaşadığı bu ev,  evin sahibi olan kayınbiraderi tarafından müteahhite verilmiştir ve evin hemen boşaltılması talep edilmektedir. Mehmet, bir yandan ev aramaya, bir yandan da para biriktirmeye uğraşır. Fakat en büyük dileği bir gün kaset yapacağına inandığı bestelediği parçalardır. 1980’li senelerin atmosferini oldukça iyi şekilde yansıtan Düttürü Dünya, Yılmaz Güney’in Umut isimli Yeni Gerçekçi filminden sonra bu akımın Türkiye’de çekilen en önemli filmi olarak nitelendirilebilir. Umut ve umutsuzluk, hayatın sertliği, içinde bulunduğun durumu dahi koruyamama sonrasında hissedilen huzursuzluk filmin belirgin özellikleri arasındadır.

düttürü dünya izle

Kemalsunalizle.org

FİLM HAKKINDA BİLGİLER 2 sene önce önce eklendi.
Düttürü Dünya izle

Kategoriler: Kemal Sunal Filmleri

Yapım Tarihi: 1988

IMDb Puanı: 10

Yönetmen: Zeki Ökten

Oyuncular: Kemal Sunal - Dütdüt Mehmet, Cezmi Baskın - Dütdüt Mehmet'in İş Arkadaşı, Jale Aylanç - Dütdüt Mehmet'in Eşi, Güzin Çorağan, Orhan Çağman, Erdal Gülver, Ayberk Çölok - Mehmet, Selçuk Uluergüven - Necip, Sema Önür, Şebnem Gürsoy, İhsan Yüce, Yaşar Cemil Akın - Bekçi, Birsen Dürülü, Zaim Güvenç-Engelli oğlu,

Alakalı Etiketler: , , , , ,

YORUMLAR Yorumlarızla bize destek verebilirsiniz.
 

  1. Xfirex - 2 sene önce demiş ki:

    bu adam komedi ya 😀 çok güzel bi filmdi

  2. hasan - 2 sene önce demiş ki:

    süper film izlemelisiniz

  3. Taner - 2 sene önce demiş ki:

    nur icinde yat Kemal Sunal, her filmi ayri guzellik her filmi seyrine doyum olmuyor